A Magyar Radiológus Asszisztensek Egyesülete (MRAE) immár 10. alkalommal rendezte meg a radiográfusi világnapot 2013. november 9-én. A rendezvénynek a Semmelweis Egyetem Bőrgyógyászati Klinikája adott otthont. A kredit-pontszerző továbbképzés az egyesület tagjai számára ingyenes volt.
Vandulek Csaba elnök köszöntése után átadásra került a dr. Háray Alfrédné Emlékdíj, melyet az idei jelölések alapján dr. Lukovich Tamásné, Kati kapott meg.
Az emlékdíj évente egyszer kerül átadásra ünnepélyes keretek között, a Radiográfusi Világnap alkalmával. Vandulek Csaba az oklevél és az emlékplakett átadása előtt beszélt Lukovichné, Kati példamutató pályájáról.
Dr. Lukovich Tamásné jelenleg a Magyar Honvédség- Egészségügyi Központ, Központi Radiológiai Diagnosztikai Osztály vezetőasszisztense, 110 szakdolgozó munkáját vezeti, irányítja és szervezi. Személye vezetőasszisztensként megbízható és hiteles, kollégái számára biztos pont, akire mindig
számíthatnak. Pályafutása során folyamatosan támogatta és oktatta a fiatalabb munkatársakat. Oktatói tevékenysége során tanította a röntgenasszisztenseket, jelenleg a SE ETK-n gyakorlatvezetőjeként is tevékenykedik. 2001 - 2009 között a Magyar Radiológus Asszisztensek Egyesületének elnöke volt. 2009 augusztusában a Magyar Köztársaság Ezüst Érdemkeresztjével tüntették ki, az állami kitüntetést radiológiai asszisztensi munkájának elismeréseként kapta meg. Dr. Lukovich Tamásnét, Katit emberi hozzáállása, erkölcsi mintát nyújtó személyisége, sok éves tapasztalata és szakmai tudása méltóvá tette a dr. Háray Alfrédné emlékdíjra. Kiegyensúlyozott, harmonikus egyénisége és az általa képviselt emberi értékek követendő példaként szolgálnak mindannyiunknak számára.
Ezúton gratulálunk még egyszer neki!
Az átadás színvonalát tovább emelte, hogy a Háray család személyesen képviseltette magát a rendezvényen.
„
A képfeldolgozás szerepe és jelentősége a radiográfiában” címmel folytatódott a szombat délelőtti tudományos program. Elsőként Cseri Zsolt, „A radiográfus szerepe a CT kolonográfiás vizsgálatokban” előadását hallhattuk, majd Géczi Csaba következett, aki a CT vizsgálatok sugárdózisainak csökkentési lehetőségeiről beszélt. Ezt követően Béres Mónika a számítógépek világában vezetett el bennünket. Kiss Máté a Fouriertranszformáció rejtelmeibe avatta be kollégáit. A továbbképzést Czifra Győző előadása
zárta, amely a képfeldolgozó eljárások szerepét taglalta. Az előadás sorozat témája a radiográfusok szemszögéből próbálta érzékeltetni, hogy milyen fontos szerepünk lehet e téren, akár a gyakorlatban, vagy akár a kutatói munkáink során.